Strategie low volatility

 Jaký má vliv na investování na kapitálových trzích a jak toho využít?

(WORKSHOP)

Datum: 22. dubna od 18:00 do 21:00

Místo: Whiskeria, Jindřišská 33, Praha 1

Zbývá 17 míst.


ANOTACE:

Od finanční krize uplynulo už více než 10 let. Investiční dogmata, která správci majetku adoptovali v jejím průběhu, však přežívají dodnes. S rostoucí pravděpodobností, že přijde další recese, roste strach investorů. Nastala honba za investicemi do tříd aktiv, které historicky nejméně kolísaly, např. do státních dluhopisů a korporátních dluhopisů s investičním stupněm. U akcií se rozmohla v rámci pasivního investování strategie low volatility. Trend low volatility investování může v budoucnu investorům pěkně zavařit, na druhou stranu se díky němu otevírá celá řada příležitostí.

Workshop přiblíží vznik a rozvoj low volatility strategií (a obecně i dalších smart beta strategií). Dále se zaměří na vliv strategie na alokaci kapitálu do jednotlivých tříd aktiv. Zabrousíme i do tématu, co vlastně volatilita je, jak se měří a jakou má vypovídací hodnotu ve vztahu k rizikovosti aktiv. Pokusíme se odpovědět na otázku, zda je volatilita v portfoliu špatná nebo dobrá věc a demonstrovat na analýze pohybů cen amerických akcií. Budeme se věnovat hrozbám a příležitostem, které strategie low volatility přináší pro běžného investora.

OSNOVA:

📌 Co je volatilita?

📌 Jakou má volatilita vypovídací hodnotu ve vztahu k rizikovosti aktiv?

📌 Co je strategie low volatility (a obecně i další smart beta strategie) a jak vznikla?

📌 Jaký je vliv strategie low volatility na alokaci kapitálu do jednotlivých tříd aktiv?

📌 Je volatilita v portfoliu špatná nebo dobrá věc? Demonstrace na analýze pohybů cen amerických akcií.

📌 Jaké konkrétní hrozby pro (Vaše) portfolio může strategie low volatility přinést?

ŘEČNÍK: 

Jakub Skryja, manažer fondu VAULT, Art of Finance

Jakub má přes 10 let zkušeností ve finančním sektoru, zejména ve správě akciových a dluhopisových investic. Pracuje v investiční společnosti Art of finance, kde založil a řídí globální akciový fond kvalifikovaných investorů VAULT OPF. 8 let působil v investiční skupině Verdi Capital, kde měl na starosti tvorbu a nastavení celkové investiční strategie skupiny do veřejně obchodovaných akcií a dluhopisů. Dále vedl tým analytiků a spolupracoval na investičně poradenských mandátech pro významné české podnikatele. Dříve pracoval na pozici asistenta auditora v PwC Audit, s.r.o., kde se zaměřoval na analýzu finančních výkazů českých a mezinárodních společností z nemovitostního a finančního sektoru. Jakub vystudoval matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT. V průběhu svých studií se věnoval řízení úrokového rizika, optimální alokaci bankovních aktiv a analýze kreditních derivátů.

A co říká na workshop Ján Hájek z Top Stocks? 

"Jakub Skryja si už svým dosavadním působením v asset managementu dokázal získat velmi dobrou reputaci v odborných kruzích, takže hlavním důvodem, proč jít na jeho workshop, je, že je to velmi skvělá příležitost si ho poslechnout. Navíc strategie low volatility je v poslední době velmi oblíbená, takže určitě bude zajímavé slyšet jeho názor nejenom na tuto smart-beta faktorovou strategii, ale i na strategii, kterou hodlá aplikovat ve svém nově založeném fondu."

REGISTRACE:

Early bird vstupné (platné do 15. dubna 2020): 1 200 Kč vč. DPH

Stadardní vstupné (platné od 16. dubna 2020): 1 500 Kč vč. DPH

Pro registraci a platbu kartou pokračujte zde. Pro platbu bankovním převodem vyplňte formulář níže. 

Zbývá 17 míst.


Česká investiční konference 2020


Datum: 9. a 10. listopadu 2020

Místo: Hotel Pyramida, Praha